Cele mai grave înfrângeri ale Braziliei la o Cupă Mondială

| SPORTIV
Cupa Mondială sunt marile vitrine ale fotbalului. Jucătorii încearcă să facă roluri bune pentru a ieși în evidență și pentru a obține victorii grozave cu selecțiile lor. Echipa braziliană este una dintre cele mai premiate din lume, dar a captat o înfrângere puternică. Vom trece în revistă cele mai grave înfrângeri ale Braziliei la Cupa Mondială .

TOP 1:

2014: Brazilia 1 - 7 Germania

Germania a învins Brazilia în semifinalele Cupei Mondiale, unde brazilienii au jucat acasă. În jumătate de oră, germanii au condamnat echipa braziliană lăsând scorul la 0-5. În partea a doua au majorat-o la 0-7, când Brazilia a marcat 1-7 final.

TOP 2:

1998, Franța 3 - 0 Brazilia

Pe 12 iulie 1998, Franța câștigă Brazilia în finala de la Stade de France. Două goluri de la colțul lui Zidane au lăsat Brazilia fără reacție. Ronaldo nu a fost deloc corect și Petit a rotunjit victoria pentru Franța.

TOP 3:

1954: Brazilia 2 - 4 Ungaria

În 1954, în Elveția, Ungaria a eliminat Brazilia în sferturile de finală. Hidegkuti, Lantos și o dublă de la Kocsis i-au lăsat în valoare pe cei ai lui Djalma Santos și Julinho.

TOP 4:

1966: Brazilia 1 - 3 Ungaria și Brazilia 1- 3 Portugalia

În Cupa Mondială din Anglia, Brazilia a pierdut două meciuri în primul tur. Canarinha nu a putut ajunge în sferturile de finală cu acea ocazie.

TOP 5:

1934: Brazilia 1 - 3 Spania

În mai 1934, în Italia, Brazilia a acordat trei goluri din Spania în prima parte a rundei de 16 meci. Iraragorri, cu două goluri, și Langara au scufundat o Brazilia impotentă și au fost eliminați.

Și până acum cele mai faimoase înfrângeri ale echipei braziliene la meciurile din Cupa Mondială.